NEÜ Engelliler Haftası Programı Düzenlendi

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Engelli Öğrenci Birim Koordinatörlüğü tarafından engelli bireylerin yaşadıkları zorluklara dikkat çekmek ve toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla 10-16 Mayıs Engelliler Haftası programı düzenlendi.

Konya Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk de spor, yurt ve gençlik hizmetleri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirterek, Gençlik ve Spor Bakanlığının ‘Engelleri Kaldırıyoruz’ çalışmaları çerçevesinde son zamanlarda yapmış olduğu faaliyetlerle engelli vatandaşların tesislere ulaşılabilirliğini artırdığını söyledi.

Protokol konuşmalarının ardından program, doğuştan kolları olmayan NEÜ Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi Resim Bölümü öğrencisi Ayşe Yılmaz’ın günün anlam ve önemini anlatan konuşmasıyla devam etti. 10-16 Mayıs Engelliler Haftası programı, engelli bireylerin hayatını anlatan tiyatro gösterisi, özel öğrencilerin gösterileri ve sertifika töreni ile sona erdi.

Programa, NEÜ Engelli Öğrenci Birim Koordinatörü ve NEÜ Özel Eğitim Bölümü Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hakan Sarı, Konya Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, Meram Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Recai Şentürk, Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı (SOBE) ve Meram Down Sendromlu Bireyler Yaşam Destek Merkezi (DOSD) yöneticileri ile çok sayıda akademisyen, öğrenci ve aileleri katıldı. – KONYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir