NOT, ENS, DOT Coin ve Bu 4 Altcoin’den Sıcak Haberler Var!

Polkadot’un (DOT Coin) yeni RFC-0092 önerisi, bekletme süresini 28 günden sadece iki güne indirecek. 1İnch, Web3 güvenlik sağlayıcısı Blockaid ile işbirliği yaptığını duyurdu. Cronos, EDF’nin bir yan kuruluşu olan Exaion ile yeni bir işbirliği yaptığını açıkladı. Ve daha fazlası…

FUSE, DOT Coin ve bu 5 altcoin’den haberler var!

Polkadot’tan (DOT Coin) çözme süresini 2 güne indirecek yeni teklif

Polkadot’un (DOT Coin) yeni RFC-0092 önerisi, bekletme süresini 28 günden sadece iki güne indirecek. Böylece proje, kullanıcı deneyimini geliştirmeyi ve ağ güvenliğini korumayı amaçlıyor. Web3 Foundation (W3F) araştırmacıları, Polkadot’ta (DOT Coin) stake edilmiş token’ların çözülme sürelerini azaltmak için yeni bir Yorum İsteği (RFC)-0092 önerisi sundular. Yeni mekanizma, güvenlikten ödün vermeden kullanıcı rahatlığını ve rekabet gücünü artırmaya yönelik olarak, çözme sürecini 28 günden iki güne kadar indirmeyi öneriyor.

1inch, Blockaid ile ortaklık kurdu

Merkezi olmayan finans (DeFi) platformu 1inch, ekosistemindeki güvenlik önlemlerini yükseltmek için Web3 güvenlik sağlayıcısı Blockaid ile işbirliği yaptığını duyurdu. Blockaid CEO’su Ido Ben-Natan, ürünün geliştiricilerin çözümü bir API aracılığıyla entegre etmelerine olanak tanıyarak sıfırdan güvenlik önlemleri geliştirme ihtiyacını ortadan kaldırdığını söyledi. 1inch Network, kimlik avı dolandırıcılığı ve bilgisayar korsanlığı gibi dolandırıcılık faaliyetlerini tespit etme ve önleme amacını açıkladı. DeFi platformu yaptığı duyuruda, Blockaid’in işlemleri gerçekleştirmeden önce simüle eden güvenlik özelliklerinin DeFi güvenliğini artırmada ayrılmaz bir rol oynayacağını vurguladı.

ENS, ENSv2 proje planını açıkladı

Ethereum alan adı hizmeti ENS, ENS’yi Katman 2’ye genişletmeyi amaçlayan ENSv2 proje planını başlatacağını duyurdu. Proje, ENSv2’nin 5 aşamaya ayrıldığını ve yetkilinin teknik tasarım belgelerini ve SSS’leri listelediğini bildirdi.

Phoenix, Neo ile ortaklık kurarak AI alanında yen bir hamle yaptı

Merkezi olmayan bir AI altyapısı olan Phoenix, Neo ile stratejik bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Phoenix, Neo ve Neo X ekosistemlerindeki projeler için tek noktadan AI altyapısı ve bilgi işlem platformu olacak. Ayrıca, onlara AI bilgi işlem ve genişletme, üretken AI, AI işlemleri vb. sağlayacak.

Notcoin kurucusu: Daha sürdürülebilir modeller araştırıyoruz!

Notcoin kurucusu Sasha Telegram oyunlarının gelecekteki gelişimini tartıştı. Basit “tıklama” oyun modelinin uzun vadede sürdürülmesinin zor olduğunu ve gelecekte sürdürülebilir bir modele ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Notcoin, kullanıcılara diğer Telegram oyunlarıyla etkileşim kurma fırsatları sunarak token talebini artırmayı ve arzı azaltmayı planlıyor. Bu bağlamda Sasha, “Fikrimiz, Notcoin’e olan talebi canlandırırken ve bu süreçte bazı tokenleri yakarken diğer ekosistem projelerini başlatmak için bir merkez haline gelmekt.” dedi. Bu bağlamda kurucu, projenin bağımsızlığa doğru ilerlediğini söyledi. Ayrıca, gelecekte yarışmalar ve ödül sistemleri gibi birden fazla alt sistem başlatabileceğini belirtti.

Cronos, EDF iştiraki Exaion ile ortaklık kurdu

Lider bir Blockchain ekosistemi olan Cronos, Avrupa’nın en büyük elektrik sağlayıcısı EDF’nin bir yan kuruluşu olan Exaion ile yeni bir işbirliği yaptığını duyurdu. Yeni ortaklıkla Exaion, Cronos’un Ethereum Sanal Makine (EVM) ağına 32 doğrulayıcı node’undan biri olarak katılacak. Böylece, ağın istikrarı ve güvenliğine olan bağlılığını daha da örneklendirecek. Cronos Labs’ın Genel Müdürü Ken Timsit, ortaklıkla ilgili düşüncelerini paylaşarak şunları söyledi:

Cronos ekosistemi, kripto yerel geliştiricileri ve toplulukları ana akım kullanıcılar ve yerleşik işletmelerle bir araya getiriyor. Exaion ile ortaklık, Cronos’un marka bilinirliğini artıran, ekosisteme yeni yetenekler ve uzmanlık getiren ve Cronos’un Fransız Blockchain topluluğuna katılımını güçlendiren stratejik bir gelişmedir.

Fuse Network, ek 2,5 milyon FUSE token ile ikinci airdrop’u başlattı

Bir Web 3 iş ve finans platformu olan Fuse Network, ödül olarak dağıtılacak 2,5 milyon FUSE token havuzuyla ikinci bir airdrop kampanyasını duyurdu. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere proje, bu hafta başında 1 milyon FUSE token dağıttı. Yeni hamle, bu başarılı ilk kampanyayı takip ediyor. Katılımcılarla etkileşim kurmanın yenilikçi yollarını sunan ve 17 Haziran’da başlayan yeni kampanya Meridian, LogX, Mirakle, Lynx Finance, GoodDollar ve Demented Games gibi kuruluşlarla ortaklıklar içeriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir